برنزه کردن با آفتاب بهتر است یا سولاریوم؟

برنزه کردن پوست یکی از روش های زیبایی است که طرفداران بسیاری در تابستان دارد. بسیاری با آفتای پوست شان را برنزه می کنند و بسیاری هم با دستگاه سولاریوم. حال این سوال مطرح است که کدام روش بهتر است؟

کدام روش برنزه کردن بدون ضرر است؟

دکتر سیدحسن اعتمادزاده متخصص پوست (درماتوژی) بیان کرد : پوست انسان نیاز به نور خورشید دارد و باید گفته شود بدون تابش آفتاب به سطح پوست، یکسری فعل و انفعالات حیاتی در بدن انجام نمی‌گیرد. از همه مهم‌تر ویتامین دی، جذب کلسیم و .. بر اثر نور خورشید صورت می‌پذیرد. اما در این جا یک مسئله‌ای وجود دارد، رنگ پوست هر چقدر کمرنگ‌تر باشد نیاز به مراقب بیشتر در برابر نور خورشید دارد و در واقع تیره‌تر بودن پوست تحمل بالاتری در مواجه با آفتاب داراست.

وی در ادامه افزود: در سال‌های اخیر با سوراخ شدن لایه ازون مواجه هستیم، این اتفاق باعث شده است مقدار زیادی از اشعه‌هایی که برای پوست مضر هستند بیشتر و مستقیم‌تر با بدن برخورد داشته باشند. که همان طور همه می‌دانند این اشعه‌ها به ماورای بنفش یا UV معروف هستند. متاسفانه در خیلی از جاها استفاده از نور خورشید و دستگاه‌های سولاریوم برای برنزه شده به عنوان یک عامل زیبایی مطرح شده و نتیجه این اقدام به اصطلاح مُد و زیبایی باعث کاهش بروز سن ابتلا به سرطان‌های بدخیم پوستی شده است ( از 60 سال به 25 تا 30 سال کاهش داشته) که علت اصلی آن استفاده از اتاقک‌های سولاریوم‌ و نور آفتاب برای تغییر رنگ است.

https://roozbazar.com

نظر دهید

پاسخ دهید

72 + = 78

فروشگاه روز بازار
Logo
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0
سبد خرید